Overenie leasingu vozidla

overenie leasingu

Kúpa jazdeného vozidla so sebou nesie mnoho omieľaných rizík. Od falošných informácii až po stáčanie kilometrov. Proti týmto čiernym praktikám sa možno chrániť dávkou obozretnosti a informovanosti. Ďalšie z rizík, ktoré si ľahko načrtneme, je riziko, že kupované vozidlo sa nachádza v leasingu. To znamená, že vozidlo je stále splácané leasingovej spoločnosti, ktorá si naňho samozrejme nárokuje. Takéto praktiky predajcov sú žiaľ spolu s inými podvodmi skutočne reálne. Ako zodpovedný a rozumný kupujúci sa treba o túto problematiku zaujímať a snažiť sa problémom predchádzať. Čo teda robiť a ako predísť problémom s leasingom?

Prečo je overenie leasingu vozidla tak dôležité?

Overenie leasingu vozidla je nesmierne dôležitým úkonom z primitívneho dôvodu. Auto v leasingu podľa obchodných podmienok nepatrí majiteľovi ale leasingovej spoločnosti, ktorej je splácané. Ak teda vy odkúpite vozidlo od osoby, ktorú považujete za majiteľa, auto nie je vaše. Vtedy si môže leasingová spoločnosť dať na vozidlo takzvané záložné právo. Vtedy vzniká skutočne nepríjemný právny a obchodný problém. Takto podvedený nechce byť asi nikto z nás. Opatrnosť je aj v tomto prípade jedinou zárukou.

Ako overiť leasing vozidla?

Pri tejto otázke si zrejme väčšina z nás odpovie: no predsa v technickom preukaze. To však nie je pravda. Informácie o leasingu vozidla v jeho veľkom TP nenájdete. Aj v tom je táto problematika riadne zákerná. Jednoduchý spôsob overenia leasingu je web www.overenie-vozidla.sk. Tu nájdete prehľadné informácie o tejto sfére rýchlo a jednoducho. Možno sa vaše obavy nenaplnia a čas či peniaze investované do overenia vozidla vám zrazu prídu zbytočné, no opatrnosť je v tejto sfére niesmierne dôležitá a môže vám v konečnom dôsledku ušetriť zbytočné, ťahavé problémy s úradmi.