LPG na STK

LPG na STK

Máte vo vozidle zabudované LPG zariadenie? Ak áno dajte si pozor pri najbližšej Technickej kontrole vozidla. Pokiaľ nemáte PROTOKOL omontáži LPG môžete mať problém.

Ako je to možné? Ak bolo zariadenie namontované neoficiálne a nemá platný certifikát o montáži neprejdete cez technickú kontrolu na STK. Podľa nových podmienok zákona 106/2018 Z.z. (zákon oprevádzke vozidiel vcestnej premávke) ste od 21.5.2019 zo zákona povinní predložiť doklad omontáži LPG. Ak ho nemáte nepomôže Vám ani to, že máte zariadenie zapísané vo veľkom technickom preukaze.

Splyňovacie zariadenie musí byť odborne namontované a riadne zaregistrované v systéme DATAGAS. Ak sa Vaše vozidlo nenachádza v tomto systéme anemáte otom doklad máte problém. A to veľký. Vozidlo totiž nie je spôsobilé na cestnú premávku a dokonca aj polícia pri bežnej cestnej kontrole môže odobrať osvedčenie vozidla a evidenčné tabuľky.

„OVERENIE ODBORNEJ MONTÁŽE PLYNOVÉHO ZARIADENIA VO VOZIDLE JE DOSTUPNÉ ZDARMA V SYSTÉME DATAGAS“

Zadajte VIN číslo vozidla, v sekcii "Overenie montáže" v dolnej časti stránky

www.datagas.sk

Ak ste Vaše vozidlo v systéme nenašli neľakajte sa. Obráťte sa na odborníkov, ktorí Vám pomôžu a overia, či je možné zariadenie dodatočne schváliť a zapísať.

Viac informácii o LPG nájdete aj tu https://hatiar.eu/informacie/info-o-lpg/otazky-a-odpovede-o-lpg.html

Držíme palce pri najbližšej kontrole na STK.